Teraz nie (18.)

teraz-nie-obalka18. kapitola

Eugénia sa posadila v posteli a siahla si na zátylok. Vlasy mala úplne mokré, rovnako ako dlhé bavlnené tričko, v ktorom tak rada spávala. Pretiahla si ho cez hlavu a padla naznak. Dotyk chladnej plachty ju na chvíľu upokojil, no po chvíli sa všetko okolo nej začalo znovu prehrievať. Odkopla prikrývku z tela a zostala ležať na posteli úplne nahá. Prešla si rukami po horúcom tele a na moment zadržala dych. Kdesi z útrob sa vynorila spomienka na prísnu otcovu tvár a potom jej ruka vzdorovite klesla nižšie.
Synovi povedala len polovicu pravdy. Jej puritánsky otec sa nikdy nezmieril s tým, že je slobodná matka, no nenávisť, ktorú cítil k vnukovi, bola len tieňom skutočného hnevu, ktorým ju trestal.
„Ach, otec, prečo by túžba po milovaní mala byť hriechom? Ako si ma to nazval? Sukou, ktorá sa zabehla?“
Eugénii sa do očí drali slzy a vnútro jej zvierala bolesť. Možno pre otcov chorý postoj k sexu a k všetkému, čo s ním súviselo, sa nakoniec stalo to, čo sa stalo. Možno preto stačilo zopár bozkov a nežných objatí, aby stratila načisto rozum. Eugénia si hlboko vzdychla. Otec sa odjakživa vyjadroval o telesnej túžbe s pohŕdaním v hlase. Pohľad na bozkávajúce sa dvojice mladých ľudí ho rozčuľoval, akúkoľvek zmienku o zamilovanosti komentoval pohŕdavými slovami o slabosti a slepote, mamu nikdy na verejnosti nepohladil ani neobjal. Vlastne, ani doma. Keby žila s rodičmi na pustom ostrove, nikdy by nevedela, že existuje niečo ako telesná túžba.
Kto vie, ako potláčal tú svoju po smrti mamy? blyslo Eugénii hlavou. Možno sa  kdesi v tme pracovne bičoval. Alebo sa modlil slová, ktoré raz našla vedľa jeho  kresla. Nechal ich na koberci, aby si ich mohla prečítať?  V jedenástich rokoch tým slovám nerozumela. Neskôr im už nechcela rozumieť.

 

Pane, Ježišu Kriste, dávam ti všetky svoje sexuálne túžby. Prosím Ťa, premeň všetko, čo je pokrivené hriechom, aby som mohol v tejto oblasti zakúsiť slobodu, a aby som mohol prežívať sexuálnu túžbu podľa Tvojich zámerov. Amen.

 

Eugénia si utrela slzy a snažila sa upokojiť. Dlaň položená na lone sa jej jemne zachvela a druhá sa zovrela v päsť.
Zatvorila oči, aby mohla nerušene vnímať vlastné dotyky. Maznala sa so svojím telom nenáhlivo, kým sa holá skutočnosť nezačala premazávať horúcim vzrušením a jej ruka už nebola jej rukou, ale rukou mladého vojaka, ktorý jej šepkal do ucha mäkkou a maznavou rečou. Mäkkou ako jeho predsavzatie vrátiť sa.
Keď skončila, telo mala zaliate potom a v ústach sucho. Chvíľu ležala bez pohnutia a potom vyskočila z postele, vytiahla si z hlbokej zásuvky čisté tričko voňajúce mydlom a naboso ťapkala smerom ku kuchyni. Vodu nechala chvíľu odtekať do drezu – nemala rada chuť potrubia, ktorá sa na ňu nalepila počas noci. Po chvíli si vytiahla jeden zo svetlozelených pohárov, ktoré jej syn daroval na meniny, a dychtivo sa napila.
„Nemôžeš spať?“ ozval sa za ňou hlas.
Prestrašene sebou trhla. „Zobudila som ťa?“ spýtala sa s ospravedlňujúcim úsmevom.
„Nespal som.“ Pristúpil k nej, zo skrinky si vybral rovnaký pohár a napil sa.
„Koľko je hodín?“ spýtala sa zmätene.
„Pol tretej.“
Dúfala, že si nevšimol jej rozhorúčené líca a pripuchnuté pery.
„Idem do postele, o tri hodiny vstávam do roboty.“
Túžila ho pohladiť.
Túžil jej povedať o svojom rozhodnutí.
Obrátili sa a odkráčali do svojich izieb. Ani jeden z nich už nezaspal.

Facebooktwittergoogle_plusmailby feather

4 komentáre pri “Teraz nie (18.)

  1. Potláčanie túžby je si jedna z mála dedičných vlastností, ktoré sa dajú zmeniť, ak človek stretne tú správnu osobu…

    • Súhlas, no nie každý má silu, aby sa vzoprel nezdravej demagógii a tmárstvu, ktoré mu vtĺkajú do hlavy od detstva…

  2. Som vďačná mojim liberálnym rodičom, ktorí mali zdravé postoje a na tú dobu až nadčasové a moderné. Vďaka nim mám zdravý postoj k sexualite, nahote, naučili ma vážiť si ľudí, ktorí milujú rovnaké pohlavie, alebo sa cítia uväznení v nesprávnom tele. Nikto sa nedokáže podpísať na vlastných deťoch a narobiť viac škody, ako práve rodičia, ktorí žijú v dogmách. Žiaľ, nie raz sa potvrdilo, že práve takí “svätuškári” boli tie najväčšie zvrátené prasce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *