Kto je Tamara Tainová?

BIO

Pred štyrmi rokmi si zobrala Tamara Tainová na seba neľahkú úlohu – otvárať tabuizované témy. A tak píše o homofóbii,  rasizme, alebo týraných deťoch. O zneužívaní moci a jej beztrestnosti, o korupcii, ľahostajnosti a morálnom úpadku spoločnosti. A to všetko úderným novinárskym štýlom, ktorým drží čitateľa v napätí od prvej strany. Hlavnými hrdinami jej príbehov sú mladí ľudia, ktorým prepožičiava príjemnú dávku humoru, čím sa jej knihy stávajú čitateľsky príťažlivými napriek vážnym témam, ktorým sa venuje.

Je autorkou piatich spoločenských románov: Je to inak, mami… (Evitapress, 2010), To prejde (Slovart, 2011), Nemôžem ti povedať viac (Slovart, 2013), Dievča, ktoré sa bálo sovy (Slovart, 2014), Milujem, koho chcem (Slovart, 2015)

coverTT

Už jej prvý román o homosexuálnom novinárovi s názvom “Je to inak, mami” zaujal natoľko, že sa čitatelia začali zaujímať, kto sa v skutočnosti skrýva pod jej menom, keďže ho napísala v prvej osobe mužského rodu.

Román si prirodzene vyžiadal pokračovanie, a tak vznikla druhá časť so samostatným názvom To prejde. V románe autorka otvára ďalšiu z tabuizovaných tém, akou je týranie detí.

V treťom románe s názvom “Nemôžem ti povedať viac” sa Tamara venuje téme prostitúcie a odchodu mladých ľudí za prácou mimo územia SR.

V štvrtom románe “Dievča, ktoré sa bálo sovy” siahla po jednej z najtabuizovanejších tém a tou sú psychické poruchy.

Piaty román pod názvom Milujem, koho chcem, je voľným pokračovaním kníh Je to inak, mami… a To prejde.  Čitatelia sa v ňom znovu stretnú s obľúbenými hrdinami – mladým novinárom Borisom, jeho nežnou priateľkou Sofi a  bláznivým kolegom Leošom.

Knihy v češtine

V roku 2015 české vydavateľstvo Brána vydalo knihu “Dievča, ktoré sa bálo sovy” pod názvom “Ve znamení sovy”.

44638048_ve-znameni-sovy

V roku 2019 vyšiel v ČR preklad jej debutového románu pod názvom “Je to jinak,mami”

je_to_jinak_mami_mala

Kontakt: tamara.tainova@gmail.com
Napíšte:
Facebooktwittergoogle_plusmailby feather

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *